آموزشی

7 ایده برای طراحی آشپزخانه کوچک

امروزه آپارتمان ها جای خانه های بزرگ قدیمی را گرفته و تعداد زیادی از مردم را در خود جای میدهند، واحد های این آپارتمان ها اغلب کوچک بوده و فضای زیادی برای داشتن انواع دکور زیبا را نخواهد داشت. آشپزخانه در این خانه ها فضای محدودی داشته و اگر اصولی چینش نشوند در استفاده از لوازم و تجهیزات آشپزخانه دچار مشکل خواهیم شد. در این نوشته با 7 ایده طراحی آشپزخانه کوچک همراه ما باشید.

با الهام گرفتن از این طرح ها هم می‌توانید فضای آن را بزرگ تر نشان دهید و هم به نحو احسنت از فضای موجود در آن استفاده کنید.

رنگ سفید، محبوب آشپزخانه ها

رنگ سفید، محبوب آشپزخانه ها

در طراحی آشپزخانه کوچک، رنگ سفید بیشتر از سایر رنگ ها استفاده میشود، این رنگ فضای آشپزخانه را بزرگ تر نشان داده و همچنین  محیط را روشن تر میکند. ایرادی که میتوان به این رنگ گرفت این است که این رنگ بی روح بوده و ممکن است احساس چندانی در شما ایجاد نکند که برای این مشکل می‌توانید لوازم رنگی دیگری را به آشپزخانه اضافه کنید.

نورگیر مناسب در آشپزخانه ها

نورگیر مناسب در آشپزخانه ها

اگر آشپزخانه شما امکان اضافه کردن نورگیر داشته باشد بهتر است حتما از این ویژگی استفاده کنید. استفاده از نورگیر هم باعث صرفه جویی در مصرف برق شما میشود و همچنین فضای روشن تری را به واسطه نور طبیعی خورشید در آشپزخانه تجربه خواهید کرد.

رنگ های تیره می‌تواند مفید باشد

رنگ های تیره می‌تواند مفید باشد

اگر علاقه زیادی به استفاده از رنگ های تیره در آشپزخانه خود  دارید می‌توانید از این رنگ ها نیز استفاده کنید. نکته ای که باید قبل از استفاده از این رنگ ها به آن توجه کنید این است که آیا این رنگ ها با فضای خانه شما هماهنگ می‌باشد و یا خیر. استفاده از پالت های تیره و براق باعث عمق دادن به آشپزخانه شما میشود. استفاده از این رنگ ها نیاز به احتیاط بالایی دارند و قبل از استفاده باید به خوبی مورد بررسی قرار گیرند.

خطوط عمودی و استفاده از آن در طراحی آشپزخانه

خطوط عمودی استفاده شده بر روی کابینت باعث می‌شود که ارتفاع آشپزخانه شما بلند تر به نظر برسد. این خطوط خطای چشم به وجود آورده و از این طریق باعث بزرگ دیده شدن آشپزخانه شما می‌شود. میت‌وانید از ترکیب رنگ های تیره و همچنین خطوط عمودی یکجا استفاده کنید.

استفاده از سنگ مرمر و شیشه

استفاده از سنگ مرمر و شیشه

ایجاد تناقض در بین اجزا آشپزخانه باعث زیبا دیده شدن آن خواهد شد. فضای بین کابینت ها بهترین فضا برای استفاده از سنگ و مرمر خواهد بود. درب های شیشه ای باعث انعکاس نور در محیط شده و می‌توانید به عنوان بوفه از آن استفاده کنید که در کل باعث جذاب شدن محیط آشپزخانه کوچک شما خواهد شد.

سقف کاذب و طرح های خاص

سقف کاذب و طرح های خاص

معمولا ارتفاع خانه ها و آشپزخانه ها استاندارد بوده و نمیتوان آن ها را دستکاری کرد و همچنین اگر امکان تغییر وجود داشته باشد بیشتر کردن ارتفاع هزینه بر خواهد بود. روش جایگزین برای بزرگ نشان دادن آشپزخانه استفاده از سقف کاذب می‌باشد، طرح به کار رفته و استفاده از رنگ های خاص باعث می‌شود که آشپزخانه شما بلند تر و عمیق تر به چشم آید.

استفاده از کفپوش و سرامیک های مورب

استفاده از کفپوش و سرامیک های مورب

فرقی نمی‌کند که کفپوش و سرامیک شما چه طرحی داشته باشد، چینش مورب آن ها باعث می‌شود که سطح آشپزخانه شما بزرگتر دیده شود. علت این بزرگ تر دیده شدن خطای چشمی به وجود آمده می‌باشد.

نتیجه گیری

همیشه داشتن خانه زیبا از آرزوهایی می‌باشد که حتما هر کسی آن را تجربه کرده است، اینکه در محیط موجود به چه روشی بتوانیم آرزوهای خود را برآورده کنیم نکته مهمی است. با آن که فضای کوچک خانه و آشپزخانه با محدودیت هایی همراه است ولی با دانستن نکات ساده و کاربردی میتوان محیط زیبایی را پدید آورد. امید داریم با استفاده از این 7 نکته که همگی برای طراحی آشپزخانه کوچک کاربرد دارند توانسته باشد آشپزخانه زیبای خود را طراحی کنید. اگر شما هم تجربه خاصی در زمینه طراحی مکان های کوچک دارید می‌توانید آن را با ما درمیان بگذارید.

بازگشت به لیست

1 دیدگاه در “7 ایده برای طراحی آشپزخانه کوچک

  1. امیر گفت:

    ایده های جالبی بودن میشه عملی کرد و نتیجه گرفت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *