راهنمای خرید

14 ویژگی که هنگام خرید ظرفشویی باید به آن ها توجه کنیم

14 ویژگی که هنگام خرید ظرفشویی باید به آن ها توجه کنیم

هنگام خرید ظرفشویی باید به نکاتی توجه کنیم که توجه به آن ها باعث میشود انتخاب هوشمندانه ای داشته باشیم.برای آشنایی با این نکات در ادامه با ال سل همراه باشید.

1. ظرفیت و یا گنجایش ماشین: این ویژگی معممولا بر اساس تعداد نفر بیان می‌شود و با ظرفیت 6، 8، 12، 13 و 14 نفره در بازار یافت می‌شود.

2. تعداد برنامه‌های شستشو: طبیعتا ماشینهای با تعداد برنامه‌های شستشوی بیشتر، امکان انتخاب شما را بیشتر می‌کند. از حمله این برنامه‌ها می‌توان به شستشوی اقتصادی، شستشو با تاخیر، شستشوی زمان‌دار، شستشوی بخار اشاره نمود.

تعداد سبد ظرفشویی

3. تعداد سبد: ماشینهای ظرفشویی عموما دو یا سه طبقه هستند که برای قرار دادن قاشق، چنگال، بشقاب و … هستند. در صورتی که سبدها قابلیت تنظیم ارتفاع داشته باشند امکان جا دادن ظروف بهتر بوده و کار شستشو راحتتر خواهد بود. بنابراین می‌توانید ظروف بزرگی مانند قابلمه را نیز شستشو دهید.

جنس مخزن هنگام خرید ظرفشویی

4. جنس مخزن دستگاه: مخزن ماشین‌های ظرفشویی در دو نوع پلاستیک و استیل ساخته می‌شوند. به دلیل زنگ نزدن استیل بهتر است ماشین ظرفشویی با مخزن استیل را انتخاب کنید که ماندگاری طولانی‌تری دارد.

5. وجود سیستم کنترل بخار: در صورتی که ماشین ظرفشویی شما فاقد این سیستم باشد بخار زیادی هنگام باز کردن درب ماشین از آن خارج می‌شود که ممکن است باعث سوختگی دستهای کاربر شود و یا بخار تولیدی به صورت قطره بر روی ظروف قرار گرفته و باعث ایجاد لکه گردد.

6. رده مصرف انرژی: این معیار نشان‌دهنده میزان مصرف انرژی ماشین ظرفشویی است که هنگام خرید ظرفشویی باید به آن توجه کنیم. معمولا رده مصرف انرژی این ماشین‌ها شامل A، A+، A++ و A+++ است. A+++ کمترین مصرف انرژی را نشان می‌دهد.

7. گارانتی: ماشین ظرفشویی نیز مانند سایر وسایل برقی خانگی باید دارای گارانتی معتبر باشد. از خرید وسایل خانگی برق دون گارانتی پرهیز نمایید.

8. وجود سیستم خشک‌کن: ماشین‌های دارای این قابلیت، ظروف شسته شده را خشک نموده و تمیز و براق تحول می‌دهد. البته مصرف انرژی آن، کمی بیشتر خواهد بود.

9. وجود سیستم فیلتر آب: این سیستم علاوه بر حذف لکه‌ها، چربی‌ها را نیز به سرعت پاک کرده و باعث کاهش مصرف مواد شوینده می شود. بنابراین نباید نگران ماندن قطره‌های آب بر روی ظروف باشید.

10. امکان شستشوی بهداشتی: در صورت وجود این برنامه، ماشین به صورت اتوماتیک، ماده ضدعفونی‌کننده را اضافه می‌کند در خالی که در انواع قدیمی این کار باید توسط مصرف‌کننده انجام می‌شد.

11. امکان شستشوی میوه‌جات: در صورت وجود این قابلیت، امکان شستشو و ضدعفونی کردن میوه‌جات فراهم بوده و شما می‌توانین شستشوی میوه‌جات را به ماشن بسپارید.

12. قابلیت شستشوی هوشمند: این سیستم منجر به کاهش مصرف آب برای شستشو خواهد شد.

13. رنگ: یکی از ویژگیهایی است که کاملا به سلیقه کاربر و همخوانی آن با دکوراسیون و سایر تجهیزات آشپزخانه مربوط است.

14. برند دستگاه: سعی کنید دستگاه با برند معتبر و شناخته شده‌ای را که دارای گارانتی معتبری است خریداری نمایید.

 علاوه بر این نکات، باید به چه ویژگی هایی هنگام خرید ظرفشویی توجه کنیم؟!

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *