آموزشی

گیاه مناسب آشپزخانه

گیاه مناسب آشپزخانه

با بزرگ شدن شهر ها و افزایش جمعیت، خانه های آپارتمانی افزایش یافته و زندگی آپارتمان نشینی رواج یافت. زندگی در این آپارتمان ها باعث شده که انسان از طبیعت و گل و گیاه فاصله گرفته و دیگر مانند قبل با آن ها در ارتباط نباشد. اگر خوش شانس باشید امکان دارد محل زندگی شما نزدیک پارک باشد در غیر این صورت یا باید منزل شما حیاط دار باشد و یا ایوان بزرگی داشته باشید تا بتوانید در داخل آن گل و گیاه نگه داری کنید. یکی از راه هایی که به وسیله آن میتوان در داخل آپارتمان از زیبایی طبیعت بهره برد استفاده از گل و گیاه آپارتمانی می‌باشد و از راه های دیگر آن استفاده از گل و گیاه مصنوعی. یکی از محیط هایی که معمولا وقت بیشتری در آن سپری می‌کنیم آشپزخانه می باشد به همین دلیل در این نوشته چند گیاه مناسب آشپزخانه را معرفی می‌کنیم، در ادامه با ما همراه باشید.

مزایای استفاده از گل و گیاه طبیعی در آپارتمان

اگر جنبه زیبایی گل و گیاه را در نظر بگیریم می‌توانیم از گیاهان مصنوعی نیز استفاده کنیم که نیاز به نگه داری نداشته و همیشه زیبایی و جلوه خاص خود را خواهند داشت. نکته ای که گیاهان طبیعی را نسبت به مصنوعی متمایز می‌کنند دادن حس طراوت و سر زندگی و همچنین تصفیه هوا می‌باشد که هیچگاه، گل های مصنوعی قادر به انجام اینکار نخواهند بود. پس با داشتن گل و گیاه مناسب آشپزخانه، هم از زیبایی آن لذت برده هم از مزیت تصفیه هوای آن بهره مند خواهید شد.

گل و گیاه مناسب آشپزخانه

گل و گیاه مناسب آشپزخانه

همواره در طول روز ما برای پختن غذا مجبور خواهیم بود تا در آشپزخانه باشیم. خانه های آپارتمانی معمولا طوری ساخته می‌شوند که آشپزخانه ها فاقد پنجره می‌باشند و این عامل باعث شده تهویه هوا در این محیط به خوبی انجام نگرفته و دود حاصل از پخت غذا در محیط آشپزخانه باقی بماند. گرچه هود تا حد زیادی این دوده ها را مکش میکند ولی با این حال هوای آن تا حدودی خفه می‌شود.گیاهان آپارتمانی مناسب آشپزخانه هوای آن را تصففیه کرده و مناسب خانه شما خواهد بود. در ادامه با ما همراه باشید تا چند نمونه از این گیاهان زیبا را برایتان معرفی کنیم.

پیتوس

پیتوس

این گیاه نام آشنا که معمولا آن را با نام های پتوس و یا پوتوس نیز شنیده ایم، از محبوب ترین گیاهان آپارتمانی می‌باشد که علاوه بر آشپزخانه می‌توان آن را در جاهای دیگر خانه استفاده کرد. این گیاه مقاومت بالایی داشته و در اکثر آب و هوا ها رشد خوبی دارد. گیاه آپارتمانی پتوس رشد آبشاری داشته و می‌توانید آن را به صورت آویز نیز استفاده کنید.

سانسوریا

سانسوریا

این گیاه مناسب آشپزخانه نیز از دوام بالایی برخوردار بوده و به دلیل خاصیت تصفیه کنندگی بالا بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرد. این گیاه را می‌توانید در مدل های نیزه ای یا مینیاتوری در گلخانه ها پیدا کنید.

زامفولیا

زامفولیا

این گیاه که همه آن را به زیبایی خیره کننده می‌شناسند برگ های ضخیم و درخشانی داشته و در مقابل حرارت از مقاومت بالایی برخوردار است.

اسطوخودوس

اسطوخودوس

اگر به دنبال گیاهی هستید که بوی خوبی داشته باشد این گیاه را به شما پیشنهاد می‌کنیم. اسطوخودوس علاوه بر خوشبو کردن فضای آشپزخانه، حشرات مزاحم را نیز دور می‌کند.

ونوس حشره خوار

ونوس حشره خوار

این گیاه بر خلاف گیاهانی که در بالا معرفی شد نیاز به مراقبت بالایی داشته و همچنین قیمت بالاتری دارد. مزیتی که این گیاه را متفاوت تر کرده، این است که مگس ها و پشه های مزاحم محیط شما را شکار کرده و تعداد این حشرات در محیط شما کم می‌شود.

سبزیجات

سبزیجات در گلدان آشپزخانه

اگر آشپزخانه شما فضای بزرگی داشته و یا دارای بالکن مجزا می‌باشد، می‌توانید یک گلدان بزرگی انتخاب کرده و در آن سبزیجات مورد نیاز خود مانند نعنا، ریحان، فلفل و … را در آن کاشته و از این طریق سبزیجات ارگانیک مخصوص خود را مصرف کنید.

سایر گل و گیاه مناسب آشپزخانه

سایر گل و گیاه مناسب آشپزخانه

گیاهان آپارتمانی معرفی شده در بالا تنها تعداد کمی از صد ها نوع گیاه مختلف موجود می‌باشد. علت انتخاب این موارد میزان محبوبیت و همچنین پیدا شدن آن در گلخانه ها بوده که به راحتی میتوانید آن ها را تهیه کنید.

نگه داری از گیاهان

نگه داری از گیاهان

بعد از تهیه و قرار دادن این گیاهان در آشپزخانه، باید به طور مرتب از آن ها مراقبت کنید. همانطور که می‌دانید گیاهان نیاز به آب و نور آفتاب و گهگاهی کود دارند. خانه های آپارتمانی معمولا مشکل نور داشته و زیاد آفتاب گیر نمی‌باشند به همین دلیل گیاهان معرفی شده در بالا مناسب این محیط ها می‌باشند ولی با این حال باید به صورت مرتب آن ها را آبیاری کرده و در صورت نیاز از کود ها استفاده کنید.

نتیجه گیری

داشتن آشپزخانه ای پر نشاط و سرزنده علاوه بر خرید لوازم خانگی خوب نیاز به عناصری از طبیعت دارد که توسط گیاهان آپارتمانی می‌توان آن را تامین کرد. شما میتوانید یکی از گیاهان معرفی شده در این نوشته را انتخاب و آن را در آشپزخانه خود قرار دهید و علاوه بر زیبایی از مزیت تصفیه هوای آن بهره مند شوید. اگر شما گیاه مناسب آشپزخانه دیگری سراغ دارید که از آن در خانه استفاده میکنید میتوانید در قسمت نظرات آن را بازگو کنید تا دیگران هم بتوانند از آن بهره مند شوند.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *