آموزشی

پیش شستشو و یا prewash چیست؟

اگر لباس شویی و یا ظرف شویی داشته باشید و یا به تازگی به فکر خرید آن ها بیافتید احتمالا با اصطلاح پیش شستشو و یا prewash آشنا شده اید. این کلمه معمولا هنگام توضیح در مورد برنامه های دستگاه شما به کار برده شده و به عبارتی نام یکی از برنامه های شستشو لباسشویی یا ظرف شویی شما می‌باشد. کافیست ظروف کثیف خود را به این پیش برنامه بسپارید تا نتیجه فوق العاده آن را مشاهده کنید. برای آشنایی بیشتر با این ویژگی و برنامه در ادامه با ال سل همراه باشید.

Prewash و یا پیش شستشو چه کاربردی دارد؟

Prewash و یا پیش شستشو چه کاربردی دارد؟

در گذشته ظروف و لباس ها را قبل از شستن  در داخل آب می خیساندند تا چرک و کثیفی سست شده و به راحتی هنگام شستن تمیز شوند. Prewash و به عبارتی پیش شستشو، برنامه ای می‌باشد که قبل از شروع برنامه اصلی شستشو شروع به کار کرده و در عمل چرخه آب سردی می‌باشد که برای خیساندن ظروف و البسه شما استفاده می‌شود و وظیفه خیساندن آن ها را بر عهده دارد. خیساندن باعث می‌شود که چرک و کثیفی هنگام شستشو راحت تر تمیز شده و نیاز به وقت بیشتری برای تمیز شدن نداشته باشد. این عمل به عنوان برنامه اصلی به حساب نیامده و به عنوان پیش برنامه به تمامی برنامه ها به جز موارد اندکی اضافه می‌شود تا عملکرد شسشتشو به نحو احسنت انجام شود.

نحوه عملکرد پیش شستشو چگونه است؟

نحوه عملکرد پیش شستشو چگونه است؟
  • در ابتدا قبل از هرکاری می‌باست ظروف و البسه کثیف خود را در داخل لباسشویی و یا ظرف شویی قرار دهید.
  • در مرحله بعدی، مواد شستشوی مورد نظر خود را با توجه به میزان کثیفی آن ها، انتخاب و به دستگاه خود اضافه کنید.
  • در مرحله بعدی برنامه اصلی مورد نظر خود را انتخاب کنید.
  • دکمه prewash و یا پیش شستشو را در آخرین مرحله فشار داده تا عملکرد شستشوی مربوط به آن اجرا شود.

بعد از این مراحل خواهید دید که البسه و یا ظروف، توسط آب سرد شروع به خیس خوردن  می‌خورند و بلافاصله بعد از تمام شدن این مرحله بدون دخالت شما برنامه اصلی انتخابی شروع به کار خواهد کرد. نتیجه آن را بعد از استفاده و در پایان کار به خوبی مشاهده خواهید کرد.

چه مواقعی باید از prewash استفاده کرد؟

چه مواقعی باید از prewash استفاده کرد؟

اگر ظروف و لباس های شما بسیار کثیف می‌باشد با استفاده از این امکان می‌توانید شستشوی آن ها را راحت تر و تمیز شسته شدن آن ها را تضمین کنید. البته این نکته را در نظر بگیرید، که اگر عجله دارید بهتر است این گزینه را انتخاب نکنید چون مدت زمان شسته شدن را افزایش می‌دهد.

نتیجه گیری

اگر شستن ظروف و لباس کثیف به صورت روزانه به دغدغه شما تبدیل شده است و به راحتی کثیفی آن ها تمیز نمی‌شود با استفاده از Prewash و یا پیش شستشو خواهید توانست تا حدودی شسته شدن آن ها را تسهیل کنید. اگر در مرحله خرید لباسشویی و یا خرید ظرفشویی می‌باشید حتما به بودن این ویژگی توجه داشته باشید چون همانطور که گفته شد بسیار کاربردی می‌باشد. برای انتخاب و خرید دستگاه ماشین ظرفشویی و یا لباسشویی می‌توانید با مطالعه مشخصات آن در فروشگاه اینترنتی ال سل بهترین انتخاب را داشته باشید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *