آموزشی

نحوه حمل ماشین لباسشویی

نحوه حمل ماشین لباسشویی

به طور معمول ماشین لباسشویی بعد از یخچال فریزر از سنگین ترین لوازم خانگی به حساب می آیند که حمل آن با توجه به وزنش سختی هایی دارد. هنگام خرید ماشین لباسشویی و یا هنگام اسباب کشی نیاز به حمل آن خواهیم داشت تا بتوانیم از آن استفاده کنیم. نحوه حمل ماشین لباسشویی یکی از سوالاتی می‌باشد که شاید به آن فکر کنید، اگر جواب این سوال را بدانید نه تنها حمل آن سخت نخواهد بود بلکه بدون آسیب به راحتی خواهید توانست در محل مورد نظر خود قرار دهید. اگر شما هم به دنبال جواب برای نحوه حمل ماشین لباس شویی هستید در ادامه با ال سل همراه باشید.

مراحل ضروری قبل از بسته بندی ماشین لباسشویی

قبل از بسته بندی ماشین لباسشویی باید اقداماتی علاوه بر بستن درب و از برق خارج کردن آن انجام دهید، تا دستگاه شما به شیوه صحیح از مبدا به مقصد بدون هیچ آسیبی برسد:

مراحل ضروری قبل از بسته بندی ماشین لباسشویی
 • در مرحله اول باید لباسشویی را کاملا خالی از لباس کنید، این کار باعث می‌شود که محفظه آن بوی بد نگرفته و همچنین وزن اضافه تری نداشته باشد.
 • آن را از برق بکشید و سیم آن را ببندید تا هنگام حمل دست و پاگیر نباشد.
 • باید مطمین شوید که در دیگ دستگاه شما آبی وجود ندارد برای این منظور شیر متصل به لوله ورودی به ماشین لباسشویی را ببندید.
 • بعد از بستن شیر مقداری آب داخل لوله آن باقی خواهد ماند و اگر آن را تخلیه نکنید هنگام جابه جایی و حمل، آب از آن خارج شده و باعث خیس شدن بسته بندی شما خواهد شد برای خالی کردن لوله آب، ورودی آن را بعد از جدا کردن از شیر سر ته کرده و اجازه دهید که آب به صورت کامل از آن خارج شود.
 • شلنگ را با استفاده از یک بست به آرامی ببندید به طوری که شلنگ نشکند. هم چنین میتوانید آن را کاملا جدا کرده و به صورت جدا آن را حمل کنید.
 • بهتر است حداقل 2 ساعت درب محفظه را باز نگه دارید تا رطوبت آن گرفته شود، این کار باعث می‌شود که محفظه بوی بدی به خود نگیرد.
 • تمام پیچ ها، بست های شلنگ و … که آن ها را باز کرده اید در پلاستیکی جمع کنید تا گم نشوند.

چگونه ماشین لباسشویی را بسته بندی کنیم؟

چگونه ماشین لباسشویی را بسته بندی کنیم؟

حتما هنگام خرید ماشین لباس شویی بسته بندی آن را دیده اید که به چه صورت می باشد، ماشین لباسشویی در داخل یک پلاستیک حباب دار قرار گرفته که اطراف آن با یونولیت پوشش داده شده است. تمامی این ها فقط برای جلوگیری از ضربه به دستگاه در نظر گرفته شده است. بهترین راه برای حمل دستگاه ماشین لباسشویی قرار دادن آن در همان بسته بندی اولیه می‌باشد. طریقه بسته بندی ماشین لباس شویی را در ادامه توضیح می‌دهیم:

 • ابتدا دستگاه را در داخل پلاستیک حباب دار قرار دهید می‌توانید آن را از ابزار فروشی ها و یا پلاسکو ها تهیه فرمایید.
 • سپس دور تا دور آن را یونولیت گذاشته و آن را در داخل قوطی خود قرار دهید.
 • اگر قوطی که هنگام خرید داشتید را دور انداخته اید ابتدا دور تا دور دستگاه را یونولیت قرار داده و سپس پلاستیک حباب دار را از روی یونولیت، بر روی آن بکشید.
 • برای محکم شدن و جلوگیری از باز شدن بسته بندی میتوانید از طناب محکم استفاده کرده و دور تا دور آن طنلاب محکم ببندید.

راهنمای جابه جایی لباسشویی هنگام اسباب کشی

جابه جایی ماشین لباسشویی نیز مانند سایر لوازم خانگی اصولی دارد و اگر از آن پیروی نکنید ممکن است دستگاه شما آسیب ببیند پس بهتر است به صورت زیر عمل کنید :

راهنمای جابه جایی لباسشویی هنگام اسباب کشی
 • جابه جایی ماشین لباسشویی همانند یخچال فریزر باید به صورت ایستاده انجام گیرد پس بهتر است تا حد ممکن از چرخاندن آن جلوگیری کنید.
 • برای جابه جایی آن بر روی سطوح مسطع میتوانید از چرخ های باربری استفاده کنید.
 • برای گذاشتن آن بر روی ماشین بابری بهتر است از 3 نفر کمک بگیرید به این صورت که 2 نفر پایین آن را گرفته و نفر سوم از قسمت بالا در حمل آن احاطه داشته و از سقوط آن جلوگیری کند.
 • آن را در جای ثابتی داخل ماشین باربری قرار داده و از گذاشتن اجسام سنگین دیگر بر روی آن جلوگیری کنید زیرا اینکار باعث خم شدن و له شدن ورق رویی آن می‌شود.

نکات مهم در مورد نحوه حمل ماشین لباسشویی

نکات مهم در مورد نحوه حمل ماشین لباسشویی
 • برای اینکه حمل ماشین لباسشوی تان به شیوه صحیحی انجام گیرد، بهتر است بسته بندی اولیه که هنگام خرید آن را تحویل گرفته اید نگه دارید چون بهترین پوشش هم اندازه دستگاه شما همان بسته بندی اولیه می باشد.
 • بهتر است از یک شرکت باربری معتبر برای حمل اسباب خود استفاده کنید حمل ماشین لباسشویی در بین طبقات و پله ها دشوار بوده و اگر به صورت اصولی انجام نگیرد ممکن است دستگاه شما خراب شود.

نتیجه گیری

گاها به دلیل اسباب کشی مجبور می‌شویم لوازم خانگی خود را تغییر مکان دهیم که ماشین لباسشویی از این امر مستثنی نمی‌باشد این دستگاه همانند یخچال فریزر حساس بوده و اگر به درستی حمل نشود ممکن است دچار آسیب شود به همین دلیل باید به روش اصولی و صحیحی جابه جا شوند. با رعایت اصول گفته شده در بالا می‌توانید به نحو احسنت ماشین لباسشویی خود را جابه جا کنید. اگر تجربه دیگری در مورد نحوه حمل ماشین لباسشویی خود دارید حتما آن را با ما در میان بگذارید.

بازگشت به لیست

1 دیدگاه در “نحوه حمل ماشین لباسشویی

 1. Arash گفت:

  اثباب کشی خیلی سخته مخصوصا حمل این وسایل آشپزخونه . ممنون از مطلب خوبتون مفید بودش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *