آموزشی

نحوه تمیز کردن صفحه نمایش تلویزیون

تلویزیون یکی از وسایلی بوده که به عنوان وسیله سرگرمی در اکثر خانه ها پیدا می‌شود. به عنوان یکی از لوازم خانگی که معمولا از صبح تا شب از آن استفاده می‌شود به همین دلیل هنگام خرید تلویزیون باید وسواس بیشتری به خرج داد تا یک انتخاب و خرید مناسبی را تجربه کرد. با آن که خرید آن مهم می‌باشد ولی نگهداری و نحوه استفاده از تلویزیون نیز مهم می‌باشد. در این مقاله با ما همراه باشید تا با نحوه تمیز کردن صفحه نمایش تلویزیون بیشتر آشنا شوید.

تمیز کردن صفحه نمایش تلویزیون

نحوه تمیز کردن صفحه نمایش تلویزیون

هر وسیله ای که خریداری می‌شود بعد از مدتی که استفاده شد و همچنین در محیط خانه قرار گرفت نیاز به تمیز کردن خواهد داشت. اگر تلویزیون به خوبی تمیز نشود، به مرور زمان گرد و غبار بر روی آن نشسته و کیفیت تصاویر به نمایش گذاشته پایین به نظر می رسد و همچنین در طولانی مدت باعث آسیب دیدن به مدارات آن خواهد شد. به همین دلیل باید به صورت مرتب تمیز شوند تا بتوانند بهترین عملکرد خود را داشته باشند. برای تمیز کردن صفحه نمایش باید مراحلی را پشت سر بگذارید که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد.

تلویزیون را خاموش کنید!

تلویزیون را خاموش کنید!

قبل از شروع هر کاری ابتدا باید تلویزیون خود را خاموش و ترجیحا آن را از برق خارج کنید. تلویزیون بعد از مدتی کار کردن داغ شده که این داغ شدن شامل پیکسل های صفحه نمایش نیز می‌شود. اگر بلافاصله بعد از خاموش کردن تلویزیون به تمیز کردن آن بپردازید ممکن است پیکسل های آن آسیب دیده و نیاز به تعمیر و تعویض صفحه پیدا کند. به همین دلیل دقایقی بعد از خاموش کردن تلویزیون منتظر بمانید تا پیکسل ها کمی خنک تر شوند. همچنین از تمیز کردن تلویزیون در حالت روشن اکیدا خودداری کنید.

استفاده از یک پارچه نرم و تمیز

از دستمال های دارای میکروفیبر برای تمیز کردن صفحه نمایش استفاده کنید. پارچه این نوع دستمال ها نازک و لطیف بوده و هیچ گونه خط و خراشی بر روی صفحه نماش تلویزیون شما نخواهد انداخت. هر گونه لکه و گرد و غباری با استفاده از این دستمال ها به راحتی پاک و تمیز می‌شوند.

مواد شوینده مناسب تمیز کردن صفحه نمایش تلویزیون

مواد شوینده مناسب تمیز کردن صفحه نمایش تلویزیون

شاید قبلا از موادی برای تمیز کردن تلویزیون تان استفاده می‌کردید که مناسب نبوده و در پایین به آن اشاره خواهیم کرد:

  • هرگز از آب شیر برای تمیز کردن تلویزیون استفاده نکنید چون آب حاوی مقداری املاح بوده که بعد از خشک شدن باعث ایجاد دوباره لکه بر روی صفحه نمایش می‌شود.
  • هرگز از اسپری رایت و یا شیشه شور استفاده نکنید چون به مرور و در استفاده های مکرر باعث کدر شدن صفحه نمایش تلویزیون می‌شوند.
  • در مواردی که لکه ها سر سخت تر هستند به فکر استفاده از الکل می افتید که کاملا اشتباه است چون الکل باعث ایجاد لکه های سیاه بر روی صفحه نمایش می‌شود.
  • بهترین محلول برای تمیز کردن صفحه نمایش تلویزیون استفاده از ترکیب آب مقطر و سرکه می‌باشد.

محلول آب و سرکه

محلول آب و سرکه
  • مقداری سرکه در داخل ظرف ریخته و سپس به اندازه 2 برابر سرکه به آن آب مقطر اضافه کنید تا رقیق شود.
  • بهتر است از آب مقطر و یا جوشیده استفاده کنید تا لکه ایجاد نکند.
  • محلول به دست آمده را در داخل ظرف اسپری بریزید.
  • هرگز محلول را به صورت مستقیم بر روی صفحه نمایش اسپری نکنید.
  • ابتدا محلول را بر روی دستمال اسپری کرده و سپس دستمال را به آرامی برروی صفحه نمایش بکشید. در صورت پاک نشدن لکه دستمال را به صورت دایره ای بر روی لکه ها بکشید تا به خوبی تمیز شوند.

خشک کردن کامل صفحه نمایش

خشک کردن کامل صفحه نمایش

سعی کنید دستمال تان بیش از حد رطوبت نداشته باشد، بعد از تمیز کردن صفحه نمایش معمولا به سرعت رطوبت موجود خشک می‌شود اما در صورتی که رطوبت زیادی باقی ماند با یک دستمال نرم و خشک آن را به آرامی پاک کنید. لبه های تلویزیون محل مناسبی برای ماندن رطوبت و نفوذ به داخل آن هستند، پس به خشک شدن کامل آن دقت کنید. بهتر است مدت زمانی صبر داشته تا کامل خشک شود و سپس آن را روشن کنید.

نتیجه گیری

مطمینا اگر بچه کوچک، در خانه داشته باشید وسایل و لوازم خانگی شما کثیف خواهد شد. تلویزیون به دلیل اینکه دم دست بوده و همچنین از نگاه کودکان جذاب به نظر می آید به همین دلیل بیشتر لکه شده و کثیف می‌شوند. برای پاک کردن این لکه ها و همچنین گرد و غبار نیاز است که این کار را اصولی انجام دهید در غیر این صورت باعث آسیب دیدن تلویزیون شما خواهد شد. با تمیز کردن صفحه نمایش تلویزیون، هم تصویر بهتری خواهید دید و همچنین با این کار باعث افزایش عمر دستگاه خود خواهید شد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *