راهنمای خرید

قیمت و کیفیت یخچال فریزر

یخچال فریزر ها یکی از مهم ترین اجزای هر خانه به حساب می آیند و نگهداری مواد غذایی و مخصوصا مواد غذایی فاسد شدنی بدون یخچال عملا غیر ممکن است به همین دلیل در شروع هر زندگی و برای زندگی کردن در هر خانه ای به یک یخچال فریزر هر چند کوچک یا بزرگ نیاز است. هنگام خرید یخچال فریزر یکی از متداول ترین سوالاتی که به ذهن هر خریداری می‌رسد این است که آیا قیمت رابطه مستقیمی با کیفیت محصول دارد یا نه؟! به عبارت دیگر آیا معمولا یخچال فریزر های قیمت پایین کیفیت خوبی نداشته و سریع خراب می‌شوند؟! در این مقاله از مجله ال سل همراه باشید تا به رابطه قیمت و کیفیت یخچال فریزر بپردازیم.

قیمت و یا کیفیت مسئله این است!

قیمت یا کیفیت یخچال فریزر

با رفتن به بازار و گشت و گذاری در آن با انواع مدل های یخچال فریز آشنا می‌شوید که هر کدام ویژگی خاص خود را داشته و از قیمت های متفاوتی برخوردارند.با مقایسه مدل ها متوجه می‌شوید که مشخصات اکثر آن ها یکی بوده و تنها عامل تاثیر گذار در قیمت آن ها کیفیت و همچنین برند آن محصول می‌ باشد.به عنوان مثال یخچال فریزری با برند خارجی گران قیمت تر از محصولی با برند ایرانی می‌باشد و این اختلاف قیمت باعث می‌شود که بسیاری فکر کنند که محصول ایرانی کیفیت مناسبی نداشته و جنس خارجی از همه بهتر است.
اول از همه باید این نکته را بدانیم که محصولات باید در رده خودشان مقایسه شوند.اگر شما به دنبال خرید یک یخچال فریزر ایرانی هستید باید آن را با سایر برند های ایرانی مقایسه کنید و اگر به دنبال خرید یخچال فریزری با برند خارجی هستید مطمینا باید آن را با محصولات خارجی مقایسه کنید.محصولات خارجی به دلیل هزینه هایی که هنگام ورود به کشور به آن اضافه می‌شود گران قیمت تر بوده و محصولات ایرانی به دلیل اینکه داخل کشور ساخته می‌شوند از قیمت پایینی برخوردارند.نتیجه ای که می‌شود گرفت این است که احتمال اینکه کیفیت دو یخچال فریزر یکسان باشد و به واسطه کشور سازنده و برند قیمت آن ها تفاوت زیادی با هم داشته باشد وجود دارد، بنابراین می‌توان گفت که قیمت محصول، تعیین کننده نهایی نمی‌تواند باشد.

معیار های تعیین کننده کیفیت

معیار های تعیین کننده کیفیت یخچال فریزر

قطعا هدف اولیه یخچال فریزر خنک و تازه نگه داشتن مواد غذایی می‌باشد اما پیشرفت تکنولوژی باعث شده است که سازندگان لوازم خانگی امکانات اضافه تر و متنوعی را به محصولات خود اضافه کنند و این امکانات جانبی تا حدودی بر قیمت تمام شده یخچال فریزر تاثیر گذار است.
هنگام خرید یخچال فریزر، محصول مورد نظر باید حداقل ویژگی هایی داشته باشد تا بتوانیم آن را محصول با کیفیت بنامیم که اگر بخواهیم آن ها را نام ببریم عبارتند از:
داشتن فضای مناسب و کافی داخل یخچال
داشتن مصرف انرژی بهینه
داشتن موتوری با کیفیت بالا
داشتن خدمات پس از فروش معتبر
پیدا شدن قطعات و لوازم یدکی با گذشت سال ها

عوامل تاثیر گذار بر قیمت یخچال

عوامل تاثیر گذار بر قیمت یخچال

به طوری کلی هر ویژگی دیگری که یخچال فریزر داشته باشد باید بابت آن مبلغ اضافه تری را هزینه کنید، مواردی که باعث بالا رفتن قیمت یخچال فریزر می‌شود می‌توان به موارد پایین اشاره کرد:

داشتن رنگ بدنه متفاوت یخچال

داشتن رنگ بدنه متفاوت: معمولا رنگ های استیل و سفید گران قیمت تر از سایر رنگ ها می‌باشند.

ظرفیت و گنجایش بالا: داشتن محفظه ای با ظرفیت بالا باعث می‌شود که راحت تر بتوانید مواد غذایی تان را در داخل یخچال جای دهید.

ظرفیت و گنجایش بالا یخچال
طراحی یخچال فریزر

طراحی بروز: یخچال ها انواع مدل های مختلفی دارند که مدل های امروزی به دلیل طراحی منحصر به فردی که دارند گران قیمت تر هستند به عنوان مثال یخچال های درب فرانسوی از این نوع مدل ها به حساب می آیند.

وجود مانیتور بر روی درب یخچال: این مانیتور اطلاعات مربوط به محصول شما را نشان می‌دهند، این اطلاعات میتوانند مواردی از قبیل دما، قفل کودک یا بروز مشکلی را اطلاع رسانی کنند.

وجود مانیتور بر روی درب یخچال
آب سرد کن و یا یخ ساز

آب سرد کن و یا یخ ساز: محفظه ای که بر روی درب یخچال تعبیه شده و باعث خنک شدن آب می‌شود که می‌توانید بدون باز کردن درب یخچال، آب خنک بنوشید.

داشتن روکش چرمی و یا چوبی بر روی درب 

داشتن روکش چرمی و یا چوبی بر روی درب یخچال

هیچ ارزانی بی دلیل نیست!

قیمت ارزان یخچال فریزر

این مثل قدیمی را شاید شنیده باشید و شاید ملکه ذهنتان شده باشد که قطعا محصولی با قیمت پایین از کیفیت پایینی برخوردار است، تا حدودی می‌شود گفت این مثل درست است و زمانی کاملا صدق میکند که تمام مشخصات دو یخچال یکسان باشد و تنها قیمت آن ها فرق بسیاری با یکدیگر داشته باشد.به عنوان مثال اگر شما دو یخچال خارجی در نظر گرفته باشید و بعد از تحقیق در مورد مشخصات آن ها متوجه بشوید که ویژگی های آن ها عین هم می‌باشد، می‌توان نتیجه گرفت که محصولی که قیمت پایینی دارد از کیفیت پایینی نیز برخوردار است.

برند را دست کم نگیرید!

برند را دست کم نگیرید!

بسیار دیده شده است که محصولاتی با برند قدیمی و معتبر قیمت بالاتری نسبت به برند جدید دارند به عبارتی این کارخانه ها بر روی قیمت محصول، هزینه اعتبار و برند خود را نیز اضافه می‌کنند و باعث می‌شود که در مقایسه با محصول مشابه از نظر کیفیت، گران قیمت تر باشند.

نتیجه گیری در مورد ارتباط قیمت و کیفیت یخچال فریزر

همانگونه که متوجه شدیم عوامل بسیاری بر روی قیمت و کیفیت یخچال تاثیر گذار هستند و انتخاب محصولی مناسب نیازمند تحقیق در مورد محصول مورد نظر و مقایسه آن با محصولات مشابه می‌باشد.عواملی مانند برند، امکانات جانبی ، کشور سازنده و کیفیت مواد اولیه به کار رفته بر قیمت تاثیر گذار بوده و برای مقایسه آن ها از نظر کیفی باید محصولات مشابه از نظر مشخصات را با یکدیگر مقایسه کنیم.هنگام انتخاب، محصولات ایرانی را دست کم نگرفته و به عنوان محصول باکیفیت به آن نگاه کنید.کارخانه های لوازم خانگی ایرانی با بهره گیری از علم روز توانسته اند محصولاتی را روانه بازار کنند که قابل مقایسه با برند های خارجی بوده و کیفیت بالایی دارند و همچنیبن قیمت آن ها مناسب تر از نمونه خارجی می‌باشد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *