آموزشی

دانستنی هایی که باید در مورد جاروبرقی بدانید

دانستنی هایی که باید در مورد جاروبرقی بدانید

بعد از خرید هر محصولی به منظور اینکه به طور درست و اصولی بتوانیم از آن استفاده کنیم باید طرز استفاده از آن را به خوبی بلد باشیم. علاوه بر طرز استفاده، نکات و دانستنی هایی وجود دارد که با دانستن آن ها هم میتوانیم انتخاب و خرید مناسبی داشته باشیم و هم به شیوه درستی میتوانیم از آن استفاده کنیم. جاروبرقی یکی از وسایل پرکاربرد هر خانه به حساب می آید که هنگام تمیز کردن خانه به کمک ما می آید.برای آشنایی با دانستنی های جارو برقی و نکات مفید در مورد آن در ادامه با ال سل همراه باشید.

هر آنچه در مورد موتور جاروبرقی باید بدانید

اگر بخواهیم جاروبرقی بدون موتور را تصور کنیم مانند این است که بخواهیم ماشین بدون موتور را در نظر بگیریم.در واقع موتور به عنوان قلب تپنده جاروبرقی شما به حساب می آید. اگر اطلاع چندانی در مورد موتور جارو برقی ندارید حتما موارد اشاره شده در پایین را مطالعه کنید:

هنگام جارو کردن منزل، قدرت مکش جارو بسیار با اهمیت خواهد بود چون هر چه قدر قدرت مکش جارو شما بالا باشد مطمینا خانه شما با یک بار جارو کردن تمیز خواهد شد و دیگر نیاز به تکرار آن نخواهید داشت. قدرت مکش هر جارویی از موتور آن نشات میگیرد به عبارتی هر چه قدر موتور قوی تر باشد قدرت مکش نیز بالا خواهد بود. هنگام انتخاب و خرید، جاروبرقی را انتخاب کنید که قدرت موتور آن  بین 1300 تا  2200 وات باشد، قدرت های پایین تر از این اعداد عملکرد مناسبی برای شما نخواهد داشت.

  • همیشه صدای جاروبرقی یکی از آزاردهنده ترین صداها به شمار می‌رود مخصوصا هنگامی که صدای آن بیش از اندازه بلند باشد. بهتر است هنگام انتخاب جاروبرقی مدلی انتخاب کنید که کم صدا باشد.
  • وسایل برقی به آب حساس بوده و در صورت تماس با آن می‌سوزند، جارو برقی یکی از وسایل برقی بوده و به دلیل مکشی که دارد بعضی افراد به فکر جارو کردن آب با آن می افتند، این کار موجب سوختن دستگاه و اختلال در عملکرد جاروبرقی شما میشود. تنها در صورتی می‌توانید آب را جارو کنید که محصول شما مجهز به محفظه جداگانه برای آب باشد.
  • هنگام کار کردن جاروبرقی حرارت آن بالا رفته و در صورتی که مداوم روشن باشد باعث آسیب دیدن تجهیزات داخل آن و حتی ذوب شدن برخی از قطعات می‌شود، به همین منظور برای جلوگیری از آسیب دیدن و همچنین افزایش طول عمر جاروبرقی بهتر است بیشتر از نیم ساعت به طور مداوم از آن استفاده نکنید. بعد از نیم ساعت استفاده مداوم، یک استراحت کوتاه داده تا دستگاه شما خنک شود سپس دوباره می‌توانید از آن استفاده کنید.

هر آنچه باید در مورد کیسه جاروبرقی بدانید

هر آنچه باید در مورد کیسه جاروبرقی بدانید

هنگام جارو کردن خانه گرد و غبار و زباله های جاروب شده داخل کیسه ای بنام پاکت جاروبرقی جمع می‌شوند. با آنکه پاکت، داخل جارو برقی قرار میگیرد ولی باید به صورت دوره ای آن را بررسی کنیم تا مشکلی برای آن پیش نیاید.برای آشنایی بیشتر با نکات مربوط به کیسه جاروبرقی نکات زیر را حتما در نظر بگیرید:

هر مدل جاروبرقی پاکت مخصوص خود را دارد. برند های مختلف از تکنولوژی های مختلفی برای ساخت محصول خود استفاده میکنند به همین دلیل بهتر است از پاکت مخصوص و مناسب محصول خود استفاده کنید.

کیسه های جارو برقی انواع مختلفی دارند. کیسه های های پاکتی یا کاغذی و کیسه های پارچه ای.کیسه های کاغذی یک بار مصرف بوده و هر بار دور انداخته میشوند ولی کیسه های پارچه ای چند بار مصرف بوده و میتوان بعد از تخلیه آن دوباره از آن ها استفاده کرد. بهتر است از کیسه های کاغذی و یکبار مصرف استفاده کنید.

فیلتر جارو برقی از جمله از قسمت هایی می‌باشد که کثیف شده و در هر بار تخلیه پاکت بهتر است تمیز شود. کثیف بودن فیلتر بر مکش جارو برقی شما تاثیر میگذارد.

از جارو کردن زباله های نم دار مثل خاک گلدان، ته سیگار روشن ، زباله تیز مثل پیچ و مهره و یا شاخ و برگ گل ها خود داری کنید. این کار باعث گرفتگی و یا پاره شدن خرتوم و کیسه دستگاه شما میشود.

ماهی یکبار  تجهیزات مربوط به جارو خود را تمیز کنید. با یک دستمال مرطوب محفظه مربوط به کیسه جارو را تمیز کرده و بگذارید به خوبی خشک شود. همچنین می‌توانید دسته و سری مربوط به آن را با آب شستشو دهید، مشروط بر این که اجازه دهید این تجهیزات به خوبی خشک شوند.

ابعاد و اندازه جاروبرقی باید چگونه باشد؟

ابعاد و اندازه جاروبرقی باید چگونه باشد؟

هنگام انتخاب و خرید جارو برقی باید به اندازه و ابعاد جارو برقی توجه کافی داشته باشیم. در این خصوص نکاتی وجود دارد که بهتر است با آن آشنا شویم:

جارو کردن گوشه خانه ها ، مبل ها و پرده ها با سری معمولی امکان پذیر نبوده و برای جارو کردن این موارد باید از سری مناسب استفاده کرد. جارو برقی را انتخاب کنید که ابزار و سری مناسب برای جارو کردن موارد گفته شده داشته باشد.

برای اینکه هنگام جارو کردن کمر شما خم نشود نیاز به دسته ای بلند و قابل تنظیم خواهید داشت. در صورتی که دسته جارو قابل تنظیم با قد شما نباشد به مرور زمان دچار کمر درد خواهید شد.

همیشه احتمال شکستن و یا خراب شدن هر یک از قطعات وجود دارد. به عنوان مثال ممکن است دسته جاروبرقی در اثر فشار زیاد به مرور زمان بشکند، بنابراین مدلی انتخاب کنید که تجهیزات استانداردی داشته و بعد از خراب شدن بتوان آن ها را در بازار پیدا کرد.

برای جارو کردن خانه لازم خواهد شد که جارو را در قسمت های مختلف خانه حرکت داد. چرخ های تعبیه شده برای کشیدن آن بر روی زمین در نظر گرفته شده است و محل اتصال خرتوم آن به گونه در نظر گرفته شده که به خوبی چرخش داشته باشد به همین دلیل مدلی انتخاب کنید که از انعطاف بالایی برخوردار باشد.

موارد جدید در دنیای جاروبرقی ها

پیشرفت تکنولوژی باعث به وجود آمدن ویژگی های جدیدی در دستگاه ها می‌شوند.جاروبرقی در گذر زمان پیشرفت های بسیاری کرده و کار کردن با آن بسیار ساده شده است، برخی از ویژگی های مفیدی که میتوان در جارو های جدید مشاهده کرد موارد زیر می باشند:

جارو برقی ضد باکتری و ضد عفونی

جارو برقی ضد باکتری و ضد عفونی

این نوع جارو ها ویژگی ضد عفونی کردن محیط را دارند و این ویژگی با مخزن و فیلتر مخصوص ضد عفونی میسر میشود، قیمت بالایی داشته و برای کسانی که مبتلا به آسم بوده و یا توجه ویژه ای به سلامت محیط خود دارند میتواند مناسب باشد.

 

جارو برقی سرامیک شوی

جارو برقی سرامیک شوی

برخی از جارو ها امکان جمع آوری آب و رطوبت را دارند و در صورتی که آب را توسط آن ها جارو کنید هیچ صدمه ای به دستگاه شما وارد نمی‌شود.

جمع بندی

جاروبرقی از وسایلی بوده که در هرخانه ای می‌شود آن را پیدا کرد. در گذشته از جارو های دستی برای تمیز کردن فرش ها استفاده می‌شد اما اکنون جاروهای برقی کار را ساده تر کرده و به کمک نظافت خانه آمده اند. رعایت نکات گفته شده در بالا باعث می‌شود که نه تنها یک انتخاب صحیحی داشته باشیم بلکه از آن به شیوه صحیحی استفاده کنیم که نتیجه این کار افزایش طول عمر جاروبرقی خواهد شد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *