آموزشی

حسگر پخت گوشت یا میت پراب (meat probe) چیست؟

حسگر پخت گوشت یا میت پراب (meat probe) چیست؟

اگر قصد خرید فر داشته باشید مطمینا با برخی اصطلاحات آشنا می‌شوید که معنی و مفهوم آن را نمی‌دانید. صنایع لوازم خانگی همه روزه در حال پیشرفت بوده و دچار تغیر و تحول بسیاری می‌شود. فر برقی و یا گازی یکی از لوازم خانگی به حساب آمده که در آشپزخانه قرار گرفته و مورد استفاده قرار می‌گیرد و طرفداران آشپزی برای پخت غذا به صورت حرفه ای از فر ها استفاده می‌کنند. فر ها در ابتدا مانند تنور عمل کرده و تنها وظیفه انتقال حرارت را بر عهده داشتند ولی باگذشت زمان امکاناتی به آن اضافه شده که کار کردن با آن را بسیار ساده تر کرد. یکی از این امکانات و تجهیزات کاربردی میت پراب (meat probe) و یا حسگر پخت گوشت میباشد که در ادامه به بررسی آن خواهیم پرداخت.

امکانات و تجهیزات فر

امکانات و تجهیزات فر

معمولا خانم های خانه دار و کسانی که به پخت غذا علاقه بسیاری دارند به دنبال فر گازی و یا برقی هستند که تمام امکانات را در کنار هم داشته باشد. پخت انواع شیرنی و کیک و همچنین انواع غذاهای دیگر و از جمله گوشت با حرارت فر به خوبی و کیفیت بالا پخته می‌شوند. نکته ای که وجود دارد این است که پخت برخی مواد غذایی با فر سخت بوده و نیاز به تجربه قبلی دارد. تجهیزات اضافه شده بسیار کاربردی بوده و با استفاده از آن ها راحت تر می‌توانید غذای مورد نظر خود را در داخل فر بپزید.

حسگر پخت گوشت و یا میت پراب (meat probe)

حسگر پخت گوشت و یا میت پراب (meat probe)

یکی از امکانات و تجهیزات مفیدی که در فر ها تعبیه شده است حسگر پخت گوشت و یا به اصطلاح میت پراب (meat probe) می‌باشد. شاید برای شما هم پیش آمده باشد که بخواهید داخل فر مواد غذایی گوشتی، مانند استیک و یا مرغ بپزید و زمان دقیق پخته شدن آن را ندانید. اگر زودتر آن را از فر خارج کنید گوشت شما خام مانده که سلامتی شما را به خطر می اندازد، همچنین اگر آن را دیرتر بردارید گوشت بیش از حد پخته شده و حتی ممکن است بسوزد. به منظور حل این مشکل حسگری به فر ها اضافه شده است که پخته شدن گوشت را به شما اطلاع می‌دهد.

در این صورت مواد غذایی گوشتی نه خام می‌مانند و نه بیش از حد پخته می‌شوند و با خیال راحت می‌توانید شاهد پخته شدن مواد غذایی خود باشید. حرارت و زمان دو عامل مهم در پخته شدن مواد غذایی به حساب می آیند، بافت و جنس گوشت ها با یکدیگر تفاوت داشته به همین دلیل هرکدام به حرارت مشخص و زمان معینی برای پخته شدن نیاز دارند، با استفاده از حسگر پخت گوشت و یا میت پراب (meat probe) می‌توانید بدون توجه به زمان مورد نیاز، از مغز پخت شدن گوشت مرغ و یا استیک مطلع شوید.

عملکرد حسگر پخت گوشت یا میت پراب (meat probe)

عملکرد حسگر پخت گوشت یا میت پراب (meat probe)

همانطور که در شکل زیر مشاهده می‌کنید این حسگر مانند سوزنی می‌باشد که وارد گوشت شده و میزان دمای داخل گوشت را محاسبه و از طریق آن زمان پخته شدن گوشت را از طریق اعلان به صورت چراغ و یا صدا اطلاع می‌دهد.

نتیجه گیری

اگر کیفیت پخت غذا برایتان مهم باشد حتما به سراغ وسایل آشپزی خواهید رفت که بهترین کیفیت را برایتان رقم بزند. فر یکی از ابزار کاربردی می‌باشد که در پختن انواع مواد غذایی به کمک شما خواهد آمد. هنگام خرید فر توکار و یا مبله با انواع اصطلاحات مربوط به تجهیزات به گوش شما رسیده که حسگر پخت گوشت یکی از آن ها به حساب می‌آید. در این مقاله با عملکرد این حسگر آشنا شدید، اکنون می‌توانید با بررسی انواع فر ها و مقایسه با یکدیگر بهترین انتخاب خود را داشته باشید. انواع فر ها با بهترین برند های ساخت ایران را می‌توانید از طریق دکمه زیر مشاهده و خریداری کنید.

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *