راهنمای خرید

اجاق گاز شیشه ای یا استیل کدام بهتر است؟!

اجاق گاز شیشه ای یا استیل کدام بهتر است؟!

مطمینا تصور آشپزخانه ای بدون اجاق گاز غیر ممکن است، همه روزه در خانه ها غذا پخته شده و بدون وجود اجاق گاز عملا نمی‌توان غذایی پخت. هنگام خرید اجاق گاز با انواع مدل ها آشنا می‌شوید که انتخاب را برای شما دشوار می‌کند، اجاق گاز های مبله و صفحه ای از رایج ترین مدل های موجود در بازار هستند. با انتخاب نوع اجاق گاز نوبت به جنس آن ها می‌شود، اینکه جنس اجاق گاز شما استیل باشد و یا شیشه ای؟! تنوع مدل و جنس باعث شده که برای بسیاری از کاربران سوال ایجاد شود که کدام جنس بهتر است. در این مقاله با ما همراه باشید تا بررسی کنیم که کدام جنس بهتر است و جنس خوبی دارد.

ویژگی های اجاق گاز شیشه ای

با لوکس شدن خانه ها استفاده از وسایل براق بیشتر از قبل شده چون زیبایی دوچندانی به خانه شما می‌بخشد. جنس اجاق گاز ها در ابتدا برای داشتن دوام بالا، از فلز ساخته شدند اما بعد ها با پیدایش شیشه های نشکن و مقاوم به حرارت از آن ها نیز در ساخت اجاز گاز ها استفاده شد. با گشتی در بازار با انواع مدل های اجاق گاز های شیشه ای آشنا می‌شوید.

مقاومت اجاق گاز شیشه ای

مقاومت اجاق گاز شیشه ای

تصور عموم در مورد این اجاق ها این است که مقاومت پایینی داشته و در مقابل حرارت آسیب پذیر هستند اما این تصور کاملا اشتباه است، شما با انتخاب یک برند معتبر می‌توانید تا سالیان سال از اجاق شیشه ای خود بهترین استفاده را کنید. حتی با روشن بودن تمامی شعله ها اجاق گاز شما آسیبی نخواهد دید. هنگام خرید اجاق گاز شیشه ای به داشتن گارانتی توجه داشته باشید تا خیالتان از وجود معایب احتمالی راحت باشد.

تمیز کردن اجاق گاز شیشه ای

ا آنکه این نوع اجاق ها زود لک گرفته و کثیف می‌شوند ولی با این حال با سرعت بالایی، با کشیدن یک دستمال مرطوب به راحتی پاک و تمیز می‌شوند. به طور کلی هر چه لکه های ریخته شده بر روی گاز را به سرعت پاک کنید، لکه های مورد نظر به راحتی پاک می‌شوند.

ویژگی های اجاق گاز استیل

ویژگی های اجاق گاز استیل

استیل از قدیم الایام به داشتن مثاومت و عمر بالا معروف است. اکثر خانواده های ایرانی این جنس را برای استفاده خود انتخاب می‌کنند و دلیل انتخاب خود را بادوام بودن اجاق گاز استیل اشاره می‌کنند. این اجاق ها در برابر خط و خش مقاومت بالایی داشته و همچنین ریسک مربوط به شکسته شدن را ندارند.

مقاومت اجاق گاز های استیل

مقاومت اجاق گاز های استیل

مطمئنا با خرید اجاق گاز استیل از یک برند معتبر شاهد جنس مرغوب آن خواهید بود. ظخامت ورق به کار گرفته شده در ساخت اجاق مهم بوده و اگر انتخاب درستی نداشته باشید متوجه ضخامت پایین ورق استفاده شده در آن خواهید شد. استیل مرغوب ضد زنگ بوده و خورندگی نخواهد داشت.

تمیز کردن اجاق گاز استیل

تمیز کردن اجاق گاز استیل

اجاق گاز های استیل به راحتی و با لمس دست کثیف نمی‌شوند و در مقایسه با اجاق های شیشه ای کمتر لک می‌شوند ولی با این حال با سرریز شدن غذا مطمئنا کثیف خواهند شد و تمیز کردن آن نسبت به نوع شیشه ای سخت تر و نیاز به زمان بیشتری خواهد داشت، به همین دلیل بهتر است بعد از کثیف شدن صفحه اجاق گاز به سرعت نسبت به تمیز کردن اجاق خود اقدام کنید.

اجاق گاز شیشه ای یا استیل

اجاق گاز شیشه ای یا استیل

تا حدودی با ویژگی های هر یک از این نوع گاز ها آشنا شده ایم، هر کدام از این جنس ها اگر از برند معتبری تهیه شوند مطمینا کیفیت خوبی خواهد داشت و اگر نوع نامرغوبی خریداری شود در هر صورت تجربه خوبی از کار کردن با آن ها نخواهید داشت.

قیمت و زیبایی اجاق گاز

قیمت و زیبایی اجاق گاز

از نظر ظاهر اجاق گاز های شیشه ای از زیبایی بیشتری نسبت به اجاق گاز های استیل برخوردارند ولی این زیبایی باعث شده که قیمت تمام شده این اجاق گاز ها گران تر از جنس استیل باشد. اگر زیبایی برای شما مهم می‌باشد و حاظر هستید قیمت بیشتری برای آن هزینه کنید اجاق گاز های شیشه ای به شما پیشنهاد می‌شود. همانطور که گفته شد از مزیت های این جنس می‌توان به راحت تمیز شدنشان اشاره کرد.

اگر بیشتر از زیبایی به دوام محصول اهمیت می‌دهید پیشنهاد ما به شما اجاق گازی از جنس استیل می‌باشد. این نکته را نباید فراموش کرد که تمیز کردن این نوع اجاق ها نسبت به اجاق های شیشه ای به زحمت بیشتری نیاز دارد.

اجاق گاز های استیل و شیشه ای

اجاق گاز های استیل و شیشه ای

به تازگی اجاق هایی روانه بازار شده که طراحی و جنس به کار رفته در آن ها ترکیبی از شیشه و استیل می‌باشد. اگر انتخاب اینکه اجاق گاز شما استیل باشد یا شیشه، برایتان سخت است، این نوع اجاق گاز ها می‌نواند مناسب سلیقه شما باشد.

نتیجه گیری

با انتخاب صحیح هنگام خرید اجاق گاز خواهید توانست یک محصول با کیفیتی انخاب کرده و تا سالیان سال به خوبی از آن استفاده کنید. انتخاب بین اجاق گاز شیشه ای یا استیل بیشتر به سلیقه و کاربرد شما بستگی خواهد داشت، با تعیین انتظارات خود از محصول خواهید توانست یک انتخاب هوشمدانه ای داشته باشید. نکته مهمی که هنگام انتخاب باید به آن توجه کنید این است که محصول شما از برند های معتبر بوده و همچنین گارانتی معتبری داشته باشد، ال سل با جمع آوری بهترین برند ها شما را در انتخاب بهترین اجاق گاز یاری جسته است.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *